Proč právě chodský pes? Všechno to začalo přečtením několika článků o tomto plemeni. Posléze jsem se tedy rozhodl pro koupi tohoto úžasného psa. Shánění volných štěňátek nebyl žádný med...až jednou...zjistil jsem, že nedaleko mého bydliště je chovatelská  stanice nabízející štěňátka choďáků. Ihned jsem si domluvil návštěvu u chovatele a rozjel se okouknout štěňata. Ve chvíli, kdy se proti mě vybatolilo 8 chlupatých kuliček, nevěděl jsem, kterého pejska si vybrat. Nakonec jsem si zamluvil fenku a za týden už jsem si vezl  domů nového člena rodiny VITU OD STRÁŽNÉ SKÁLY.

Vita však nezůstala dlouho sama. Na stránkách klubu jsem našel výzvu, že darují fenku chodského psa, o níž se nemohou starat. Zajel jsem se na fenku podívat a večer už měla Vita novou kamarádku psí slečnu BELU AGISTO.

Plemeno chodský pes mě natolik nadchlo, že jsem se rozhodl založit chovatelskou stanici. V zimě 2006 jsem zažádal o uznání názvu a po vánocích přišel  dopis potvrzující uznání vytouženého  jména Z LETINSKÉ KOVÁRNY. 

Název mé chovatelské stanice je jakýmsi návratem do historie mé rodiny, která sahá až do roku 1690. Již tehdy zde byla kovárna. Více než 300 let stará tradice byla ukončena mým dědečkem. Tedy alespoň jménem CHS bude tato tradice uchována dál.

Naší chovatelskou stanicí se chceme zasloužit o rozšíření chovu chodských psů. Vždyť kdo poznal jejich nekonfliktní a veselou povahu, už by neměnil....


KONTAKT:

Peroutka Karel
Letiny 5
336 01 Blovice okr. Plzeň - Jih


email: KarlosPeroutka@seznam.cz
tel.: +420 605 716 618


STANDARD PLEMENE

HISTORIE PLEMENE

  ©  CHS Z Letinské kovárny 2007-2017